علائم خرابی کابل فلت لپ تاپ نه/فروردین

بررسی علائم رایج خرابی کابل فلت لپ تاپ در نمایندگی کرج

خرابی کابل فلت لپ تاپ

کابل فلت از داخل لولای لپ تاپ عبور کرده و از مهمترین اتصالات این دستگاه به شمار می‌رود. به طور کلی کابل فلت مادربرد و صفحه نمایش را به همدیگر متصل کرده و وظیفه آن برقراری ارتباط میان دو بخش اصلی لپ تاپ است. این کابل به دلیل محل قرارگیری بسیار آسیب پذیر بوده و ممکن است در اثر بروز عوامل مخرب خارجی دچار خرابی و آسیب دیدگی شود. 
به همین دلیل همواره توصیه می‌شود حین باز و بسته کردن لپ تاپ احتیاط کرده و از وارد کردن فشار زیاد و باز و بسته کردن غیر اصولی و محکم لپ تاپ پرهیز نمایید. چراکه بی‌دقتی و اعمال هر گونه اشتباه در این مورد می تواند به لولای لپ تاپ آسیب فراوانی وارد نماید. از آن جایی که کابل فلت از داخل لوله عبور می‌کند، احتمال سرایت آسیب و بروز خرابی در کابل فلت نیز وجود دارد. 
این قطعه به طور کلی به دو نوع تقسیم می‌شود: فلت ال سی دی و کابل فلت ال ای دی. کابل فلت ال سی دی برای لپ تاپ هایی با صفحه نمایش ال سی دی مناسب بوده و فلت ال ای دی مخصوص لپ تاپ هایی است که در بخش صفحه نمایش آنها از ال ای دی استفاده شده است. 
خرابی فلت می‌توانند اختلالات زیادی را در عملکرد دستگاه ایجاد نماید. معمولاً نشانه های خرابی کابل فلت در قسمت نمایشی لپ تاپ بروز پیدا می‌کند و این مشکلات معمولاً در حدی شدید بوده که کار با سیستم را برای کاربر بسیار سخت کرده و در صورت تشدید مشکل نیز ممکن است استفاده از لپ تاپ غیرممکن شود. 
بهتر است که با شناخت علائم مربوطه و نشانه های خرابی کابل فلت در صورت مشاهده آنها به تشخیص دقیق پرداخت و با رفع سریع مشکل از بروز مشکلات بیشتر و سرایت آسیب به بخش‌های دیگر و گسترش آن پیشگیری نمایید. از این رو کارشناسان مرکز تعمیرات لپ تاپ رایان در ادامه مطلب نشانه های رایج خرابی کابل فلت لپ تاپ را برای شما کاربران گرامی شرح نموده اند. 

علائم رایج خرابی کابل فلت لپ تاپ

همانطور که در بخش های قبلی نیز گفته شد، کابل فلت از مهم‌ترین اتصالات لپ تاپ به شمار می رود که از داخل لولا عبور کرده و وظیفه آن اتصال مادربرد به صفحه نمایش و برقراری ارتباط میان این دو قسمت اصلی لپ‌ تاپ است. تمامی تصاویر اعم از اشکال حروف، نشانه ها و... در جهت نمایش از مادربرد به وسیله کابل فلت به صفحه ال سی دی منتقل شده و به نمایش در می آیند. 
از آنجایی که وظایف اصلی کابل فلت در امور نمایشی خلاصه می شود، خرابی این قطعه نیز می‌تواند در این نوع از عملکرد لپ‌تاپ اختلال ایجاد نماید. معمولاً علائم خرابی کابل فلت در نمایش صحیح اشکال مختلف بروز پیدا می‌کند. در این حالت ممکن است تصویر مورد نظر نمایش داده نشده و یا به شکل های دیگر صورت گیرد. در ادامه علائم رایج خرابی کابل فلت لپ تاپ به صورت کامل بیان شده است. 

تصویر نداشتن لپ تاپ

یکی از مشکلاتی که ممکن است در صورت خرابی فلت در عملکرد لپ تاپ ایجاد شود، تصویر نداشتن دستگاه است. در این حالت به احتمال اتصال فلت از مادربرد یا صفحه نمایش قطع شده و یا این قطعه به صورت کامل دچار پارگی شده است. در صورتی که مشکل روی داده و عدم نمایش تصویر از سوی صفحه نمایش به دلیل خرابی فلت صورت گرفته باشد، احتمال رفع مشکل پس از تعمیر آن کاهش می یابد. 
در این حالت فلت معیوب در صورت ترمیم بخش های آسیب دیده نیز نمی‌تواند همانند سابق به عملکرد صحیح خود ادامه دهد و بهتر است در این شرایط کابل فلت با یک نمونه مشابه سالم تعویض شود. شما میتوانید در جهت تعویض کابل فلت لپ تاپ خود اعم از هر مدل و برندی به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. 

افت کیفیت تصویر نمایش داده شده

دیگر موردی که ممکن است در صورت خرابی فلت در نمایش انواع فایل های مورد نظر رخ دهد، افت کیفیت تصاویر نمایش داده شده است. البته باید توجه داشته باشید که افت کیفیت تصویر تنها به کابل فلت لپ تاپ مربوط نبوده و ممکن است در صورت خرابی دیگر قسمت ها به ویژه کارت گرافیک نیز چنین مشکلی رخ دهد. 
از این رو توصیه می شود در صورت مشاهده این مورد عیب یابی صحیح را به افراد کاربلد بسپارید. یکی از احتمالات موجود هنگام افت کیفیت تصویر و مات شدن آن، خرابی فلت است. ممکن است به دلیل ایجاد خرابی نه چندان جدی در بخش های کابل فلت تصاویر کیفیت اولیه خود را حفظ نکرده و دچار ایجاد خش، ماتی و... شوند. 

قطع و وصل شدن تصاویر

اگر حین کار با لپ تاپ چشمک زدن صفحه نمایش و قطع و وصلی مداوم تصویر به نمایش در آمده را شاهد هستید، باید بدانید که این مشکل به دلیل ایجاد خرابی در بخش های سخت افزاری مربوطه رخ داده است. یکی از مواردی که می تواند بروز این نوع از مشکلات در امور نمایشی دستگاه را باعث شود، آسیب دیدگی فلت است. 
در این حالت به دلیل ایجاد خرابی در بخش های مختلف کابل فلت، تصویر صفحه نمایش سوسو زده و به صورت مکرر قطع و وصل می شود. ممکن است این مشکل با تکان دادن لپ تاپ به صورت موقت رفع شود اما با تکانی دوباره امکان قطع و وصلی تصویر وجود دارد. 
در این وضعیت تصاویر در انتقال از مادربرد به صفحه نمایش دچار مشکل شده و پشت سر هم قطع و وصل می شوند. این موضوع می تواند کاربر را در انجام امور مختلف دچار مشکل نماید. همچنین خرابی کابل فلت در صورت تشدید می تواند به بخش های اصلی لپ تاپ هم یعنی مادر برد و صفحه نمایش نیز سرایت داده شود. به همین علت بهتر است که در صورت مشاهده این علائم، فوراً در جهت اعمال روش های درست عیب یابی و تعمیر فلت معیوب اقدام نمایید. 

ایجاد خطوط موازی بر روی تصویر

دیگر موردی که می‌ تواند به معنای خرابی کابل فلت تعبیر شود، ایجاد خطوط موازی عمودی و افقی بر روی تصویر صفحه نمایش است. این مشکل می تواند به هم ریختگی تصاویر را در پی داشته و از این رو کاربر را با مشکلات زیادی به این کار با سیستم روبرو سازد. البته وجود خطوط راه راه بر روی تصویر تنها به معنای خرابی کابل فلت نبوده و ممکن است در صورت آسیب دیدگی ال سی دی، کارت گرافیک و... نیز رخ دهد. 
به همین جهت بهتر است پس از روبه‌رو شدن با این مشکل پیش از هر اقدامی، دستگاه معیوب را برای بررسی دقیق و تشخیص صحیح مشکل اصلی، به مراکز مربوطه نظیر نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج بسپارید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی برند های مختلف لپ تاپ در کرج

لپ تاپ رایان یکی از معتبرترین مراکز در زمینه تعمیر انواع مدل ها و برند های لپ تاپ در کرج است. این مرکز با توجه به حرفه ای ترین کارشناسان موجود و استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز دنیا، می تواند بهترین خدمات ممکن را در زمینه ترمیم قسمت های سخت افزاری و رفع اختلالات نرم افزاری ارائه نماید. 
شما می توانید در صورت خرابی کابل فلت و دیگر قطعات سخت افزاری، در جهت عیب یابی دقیق و رفع مشکل روی داده در اسرع وقت به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج مراجعه نمایید. 
همچنین تمامی امور نرم افزاری از جمله نصب ویندوز در کرج، ویروس کشی، نصب نرم افزارهای عمومی و تخصصی، نصب و راه اندازی آنتی ویروس اورجینال و... نیز در جهت تامین رفاه شما کاربران برند های مختلف لپ تاپ در کرج در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج انجام می شود.

نظرات

شایان نوشادی پاسخ

نه

1/12/1400

سلام من میدونم که حتما مشکل لپ تابم فلتشه .ولی الان به دلایلی نمیتونم بزارمش تعمیر ممکنه خراب بودن فلت به جاهای دیگه اسیب بزنه ؟؟

علی اکبری پاسخ
3/12/1400

از مهم ترین اتصالات وقطعات لپ تاپ فلت لپ تاپ می باشد که در داخل لولای لپ تاپ قرار داردووظیفش برقراری ارتباط بین مادربرد وصفحه نمایش لپ تاپ می باشد

امیدپرویزی پاسخ
3/12/1400

به دلیل قرار گیری فلت لپ تاپ در داخل لولای لپ تاپ همیشه در هنگام باز وبسته کردن لپ تاپ احتیاط نماییدواز فشار زیاد وباز وبسته کردن مداوم لپ تاپ جلوگیری نمایید چون احتمال اسیب به فلت لپ تاپ وجود دارد

میترا نظری پاسخ
3/12/1400

خرابی کابل فلت می تواند بیشتر اسیب به صفحه نمایش وارد نمایدو حتی باعث عدم نمایش تصویر لپ تاپ هم شود.

حامد عامری پاسخ
3/12/1400

قطع ووصل شدن تصویر ویا چشمک زدن تصویر و یاعدم تصویر ممکن است از خرابی کابل فلت باشد

لیلا عظیمی پاسخ

بله

3/12/1400

رو صفحه نمایش لپ تاپم خطوط افقی وعمودی میاد گاهی هم چشمک میزنه ممکن است کابل فلتم خراب شده باشد؟

نظر خود را اضافه کنید