روش های افزایش سرعت لپ تاپ دو/فروردین

بررسی روش های موثر سرعت لپ تاپ در نمایندگی کرج

روش های موثر افزایش سرعت لپ تاپ

اگر شما هم یکی از کاربران لپ تاپ هستید، شاید تاکنون با این مشکل روبرو شده باشید که پس از گذشت مدتی از طول عمر لپ‌ تاپ، رفته رفته سرعت این دستگاه کاهش یافته و دیگر امور مورد نظر کاربر را با روند اولیه پیش نخواهد برد. در این حالت هر چه زمان بیشتری از استفاده این دستگاه و طول عمر آن بگذرد، سرعت آن در انجام امور مربوطه کندتر می شود. 
این شرایط ابتدا در عملیات طولانی مدت و پردازش‌های سنگین مشاهده شده و در گذشت زمان حین انجام امور ساده و روزانه با لپ‌ تاپ نیز بروز پیدا می‌کند. این مشکل تا حدی تشدید پیدا کرده که کم کم استفاده از لپ تاپ برای کاربر بسیار سخت و غیر ممکن خواهد شد. 
کاهش سرعت لپ تاپ از مواردی است که عوامل مختلفی در رخ داد آن دخیل هستند. این مشکل دیر یا زود برای همه کاربران اتفاق می افتد مگر کسانی که همواره نکات موثر مربوطه و راهکار های پیشگیری از آن را رعایت می نمایند. البته در صورت بروز این اختلال، راهکار هایی برای افزایش سرعت و بازگشت آن به روند اولیه نیز وجود دارد. 
شما می توانید با مراجعه به ادامه این مقاله و مطالعه ی مطالب مفید بیان شده، از روش های موثر افزایش سرعت لپ تاپ آگاهی یافته و با اعمال آنها و رعایت نکات پیشگیری از کاهش سرعت آن، از بروز عوامل مخرب این مشکل و ایجاد کندی در سرعت لپ تاپ خود پیشگیری نمایید. 

حذف نرم افزار های اضافه

یکی از مواردی که می تواند حجم زیادی از حافظه لپ تاپ را اشغال کرده و کندی سرعت آن را در پی داشته باشد، نصب نرم‌ افزارهای اضافه و غیر ضروری است. چنانچه به نصب فراوان نرم افزارهای غیر ضروری و یا نصب نرم افزارهای سنگین اقدام نمایید، سرعت لپ تاپ در انجام پردازش ها و عملیات مختلف کاهش خواهد یافت. 
از این رو کارشناسان همواره توصیه می‌ کنند تنها برنامه های ضروری و مورد نیاز خود را در لپ تاپ نصب کرده و از نصب برنامه های فراوان و نرم افزارهایی که به آنها نیاز ندارید پرهیز کنید. چرا که نرم‌ افزارها معمولاً فضای زیادی از حافظه لپ تاپ را اشغال کرده و می‌ توانند در کند شدن سرعت آن بسیار موثر ظاهر شوند. 
بنابراین اگر تعداد زیادی نرم افزار بر روی سیستم شما نصب شده است، می توانید با حذف برنامه ها و بازی های غیر ضروری سرعت لپ تاپ را بهبود ببخشید. نکته مهم دیگری که در این مورد وجود دارد، عدم نصب برنامه های نامناسب با سخت افزار دستگاه است. نصب برنامه ها و بازی های فوق سنگین و نامناسب با لپ تاپ، می‌ تواند کندی سرعت و هنگ کردن مکرر آن را در پی داشته باشد. 
به همین دلیل است که متخصصان این حوزه توصیه می کنند پیش از نصب هر نرم افزار، امکانات مورد نیاز آن در جهت اجرا و عملکرد صحیح را با امکانات ارائه دهنده از سوی سخت افزار دستگاه تطبیق دهید. چنانچه هیچ کمبود و محدودیتی از سوی قطعات سخت افزاری لپ تاپ وجود نداشت، می توانید به نصب آن اقدام کنید. 
در غیر این صورت سیستم دچار اختلالات نرم افزاری به ویژه کندی سرعت و هنگی های مداوم شده و علاوه بر آن، برنامه مورد نظر نیز به درستی اجرا نمی شود. بنابراین بهتر است از نصب این گونه برنامه ها پرهیز کرده و با حذف برنامه های سنگین و اضافه، سرعت و عملکرد لپ تاپ خود در اجرای امور مورد نظر را بهبود ببخشید. 

نصب هارد SSD

دیگر راهکاری که می تواند در افزایش سرعت سیستم بسیار تاثیرگذار باشد، نصب هارد SSD است. متاسفانه لپ تاپ های قدیمی از این قابلیت محروم بوده و حتی بعضی از لپ تاپ های امروزی نیز از این ویژگی بهره مند نمی باشند. هارد SSD نسل جدیدی از حافظه های هارد بوده که از عملکرد سریع تری نسبت به هارد HDD قدیمی برخوردار است. 
همانطور که می دانید، هارد دیسک های قدیمی ساختاری مکانیکی داشته و با چرخش اجزا و به شیوه ای مکانیکی عمل می کنند. اما هارد های نسل جدید به صورت مغناطیسی عمل کرده و از این رو سرعت انجام کارها افزایش می یابد. همچنین هارد دیسک های قدیمی پس از گذشت مدتی از عملکرد خود، رفته رفته دچار کهولت شده و در نهایت با نزدیک شدن به پایان طول عمر، دچار از کار افتادگی می‌ شوند. 
در این حالت ممکن است تمام اطلاعات مهم شما از بین برود. به همین دلیل همواره توصیه می شود که از اطلاعات و فایل های مهم خود در سیستم، نسخه بک آپ تهیه کنید تا در صورت خرابی و از کار افتادگی هارد، زمینه دسترسی مجدد به اطلاعات پاک شده همچنان فراهم باشد. 
چنانچه از لپ‌ تاپ‌ های قدیمی استفاده می کنید، می‌ توانید مشکل کاهش سرعت آن را تا حد زیادی از طریق نصب یک هارد SSD برطرف نمایید. این نوع از حافظه های هارد سرعت بیشتری داشته که نصب آن می تواند سرعت سیستم در انجام عملیات و پردازش های مختلف را نیز افزایش دهد. 

سرویس قطعات سخت افزاری

یکی از مواردی که می‌تواند کندی لپ تاپ را در پی داشته باشد، انباشت آلودگی در بخش‌ های مختلف سخت‌ افزاری است. ورود آلودگی، گرد و خاک و دیگر مواد مضر به قسمت های داخلی لپ‌ تاپ و همچنین تجمع و انباشته شدن آنها، می‌ تواند در عملکرد قطعات سخت افزاری اختلال ایجاد کرده و کندی سرعت آنها را باعث شود. 
به همین دلیل بهتر است که هنگام استفاده از لپ تاپ، کول پد را به عنوان سطح زیر آن انتخاب کنید. کول پد بین لپ تاپ و سطح زیرین فاصله ایجاد کرده و از این رو تا حد زیادی از ورود گرد و خاک و دیگر آلودگی های موجود به قسمت های داخلی پیشگیری می نماید. 
همچنین سیستم خنک کننده کول پد تاثیرات مثبت فراوانی در روند عملکرد قطعات سخت افزاری خواهد داشت. به همین دلیل استفاده از این دستگاه از سوی کارشناسان بسیار توصیه می‌ شود. همچنین سعی کنید تا حد ممکن از کار با لپ تاپ و قرار دادن این دستگاه بر روی سطوح نامناسب چون فرش، پتو، بالشت و... خودداری نمایید. 
یکی از راهکار هایی که می تواند در پیشگیری از کاهش سرعت در روند استفاده از لپ تاپ موثر واقع شود، سرویس به موقع و مرتب قطعات سخت‌ افزاری آن است. گرچه رعایت توصیه های موجود در زمینه پیشگیری از آلودگی بخش‌ های داخلی لپ تاپ بسیار موثر می باشد، اما با این حال بهتر است به صورت مرتب لپ تاپ خود را از آلودگی‌ های موجود پاکسازی نمایید. 
کارشناسان پیشنهاد می کنند در جهت جلوگیری از انباشته شدن کثیفی در قسمت‌ های داخلی لپ‌ تاپ و بروز عواقب مخرب آن، هر سه ماه یک بار سیستم مورد نظر را به مراکز تعمیرات معتبر مانند نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج سپرده، تا در جهت سرویس قطعات سخت افزاری آن اقدام نمایند. سرویس مرتب لپ تاپ فواید زیادی داشته و می تواند طول عمر این دستگاه را افزایش دهد و علاوه بر آن، از خرابی و کاهش عمر قطعات سخت افزاری و همچنین کند شدن سرعت لپ تاپ نیز جلوگیری می نماید. 

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

لپ تاپ رایان یک مرکز عالی در حوزه تعمیر انواع برند ها و مدل های لپ تاپ در شهر کرج است. شما می توانید برای اعمال روش های مختلف در جهت افزایش سرعت لپ تاپ نظیر نصب هارد ssd، سرویس قطعات سخت افزاری، تهیه کول‌پد مناسب و دیگر لوازم جانبی، ویروس کشی سیستم و... به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. 
تمامی امور مذکور و همچنین انواع خدمات سخت افزاری و امور نرم افزاری در این مرکز، به دست کارشناسان حرفه ای و با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات، در سریع‌ ترین زمان ممکن و با نوین ترین روش های روز دنیا در جهت تامین رفاه شما کاربران انواع مدل ها و برند های لپ تاپ در کرج انجام می‌ شود.

نظرات

جواد پاسخ
3/12/1400

برخی از راه هایی که موثر است درافزایش سرعت لپ تاپ از جمله ارتقا لپ تاپ و نصب هارد اس اس دی و سرویس قطعات سخت افزاری وحذف نرم افزار های اضافی می باشد

نازنین پاسخ
3/12/1400

یکی از موثرترین وتاثیرگذارترین راه ها برای افزایش سرعت لپ تاپ نصب هارد اس اس دی می باشد

داوود پاسخ
3/12/1400

یکی از راه هایی که باعث افزایش سرعت لپ تاپ می شود سرویس لپ تاپ وقطعات سخت افزاری ان می باشدکه بهتراست ان را به دور از هرگونه خاک وگردوغبار نگه داریم

نسرین اقاجانی پاسخ

بستگی به نوع استفاده 2 یا 3 سال

3/12/1400

به نظرتون بهتر است لپ تاپ هرچند سال یکبار سرویس شود؟

نظر خود را اضافه کنید