بررسی چند مورد از رایج ترین مشکلات لپ تاپ (بخش اول) دو/فروردین

بررسی مشکلات رایج لپ تاپ در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج

مشکلات رایج لپ تاپ

لپ تاپ از جمله دستگاه هایی بوده که به دلایل مختلف از جمله دسترسی زیاد کاربران اتصال به شبکه اینترنت و عواقب مخرب آن، حساسیت زیاد قسمت‌های سخت افزاری و... در طول کارکرد خود ممکن است به مشکلات و خرابی های مختلفی دچار شود. برخی اختلالات مربوطه به ویژه اختلالات رخ داده در بخش های نرم افزاری، در تمامی مدل ها و برند های لپ تاپ رایج بوده و بروز آنها امری کاملاً طبیعی است. 
در این میان تعدادی از خرابی های سخت افزاری نیز در برخی دستگاه‌ های لپ‌ تاپ رایج است. البته باید توجه داشته باشید که نحوه استفاده کاربر تاثیر فراوانی در بروز مشکلات لپ‌ تاپ داشته و رعایت نکات مربوطه می‌ تواند در پیشگیری از بروز این نوع اختلالات موثر ظاهر شود. به همین دلیل همواره توصیه می شود نکاتی که در این مورد در جهت حفظ سلامت و طول عمر لپ‌ تاپ از سوی کارشناسان ارائه شده است را جدی گرفته، و با این کار و اعمال مراقبت های همیشگی از بروز آسیب‌ های جدی در بخش های مختلف لپ تاپ خود پیشگیری نمایید. 
از آنجایی که لپ‌ تاپ وسیله ای ضروری بوده و اختلال در عملکرد آن می‌ تواند روند انجام بسیاری از امور را کند و مختل نماید، بهتر است با استفاده درست و اصولی از بروز آسیب‌ های جدی در قسمت های مختلف نرم افزاری و اجزای سخت افزاری جلوگیری کنید. از این رو در ادامه این مطلب اطلاعات کاملی در مورد رایج ترین مشکلات لپ تاپ بیان شده است تا با مطالعه آنها، در صورت مواجه شدن با هر یک از این اختلالات رایج لپ تاپ، به تشخیص دقیق پرداخته و از گسترش آسیب و سرایت آن به بخش های دیگر نیز پیشگیری کنید. همچنین راهکار های موثر در جلوگیری از این اختلالات بیان شده است. 

عدم عملکرد کیبورد

از مشکلات و اختلالات رایج بین برند های مختلف لپ تاپ، می توان به عدم عملکرد و از کار افتادگی کیبورد اشاره داشت. کیبورد یا همان صفحه کلید، از ضروری ترین قطعات و مهم‌ترین راه‌ های ارتباطی لپ تاپ شناخته شده که خرابی آن می تواند کار با سیستم را بسیار دشوار و حتی غیر ممکن سازد. 
در سیستم‌های کامپیوتر این قطعه به صورت مجزا وجود داشته که از طریق سیم مربوطه و یا دانگل های مخصوص، به سیستم اتصال می یابد. از این رو کاربران هنگام خرابی کیبورد کامپیوتر خود، می توانند به راحتی یک کیبورد جانبی دیگر را جایگزین نمایند. اما در دستگاه‌ های لپ‌ تاپ این قطعه نیز مانند دیگر قطعات به دیگر اجزا متصل بوده و جزئی از بدنه لپ تاپ به شمار می رود. از این رو در صورت خرابی آن لپ تاپ معیوب باز شده و کیبورد مورد تعمیر یا تعویض قرار می‌گیرد. 
به همین دلیل مراقبت از صفحه کلید لپ تاپ ضروریت بیشتری دارد. از این رو کارشناسان نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، عوامل خرابی و از کار افتادگی کیبورد و نشانه‌های آن را در جهت مطالعه شما عزیزان در ادامه این مطلب بیان کرده‌اند تا با رعایت نکات ارائه شده، در جهت پیشگیری از بروز این مشکلات و آسیب دیدگی و ایجاد خرابی های جدی در بخش صفحه کلید لپ تاپ خود جلوگیری نمایید. 

علل اصلی خرابی کیبورد لپ تاپ و نشانه های آن

کیبورد به دلیل دسترسی کاربران و تماس مستقیم با محیط اطراف، از جمله قطعاتی بوده که در برابر عوامل مخرب خارجی بسیار آسیب پذیر می باشد. از این رو نیازمند مراقبت بیشتری بوده تا در اثر ایجاد این عوامل مخرب از کار افتادگی آن را شاهد نباشید. معمولاً عواملی چون وارد شدن ضربه های شدید، آب خوردگی، وارد شدن فشار زیاد، ورود مواد مضر چون گرد و خاک، آشغال های ریز، مایعات، مواد چسبنده و... می‌تواند به صفحه کلید لپ تاپ آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد نماید. 
یکی از مشکلات رایجی که در زمینه خرابی کیبورد کاربران را مورد آزار قرار می دهد، عدم کارکرد کلید های کیبورد است. این اختلال معمولاً به دلیل وارد شدن ضربات شدید به کلید معیوب صورت می‌گیرد. چنانچه یک یا چند تا از دکمه های کیبورد لپ تاپ شما دچار از کار افتادگی یا خرابی شده باشد، امکان تعمیر آن با نمونه سالم مشابه وجود دارد. شما می توانید در جهت ترمیم بخش های آسیب دیده به مراکز معتبر در این حوزه، مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج مراجعه نمایید. 
دیگر مشکلی که در صورت خرابی کیبورد بسیار رایج است، وارد شدن اشتباه حروف و نشانه ها ست. در این حالت برای مثال، شما کلید M را به قصد وارد شدن حرف M فشار داده اما متوجه می شوید که حروف یا نشانه دیگری در سیستم به نمایش در می آید. این وضعیت معمولاً به دلیل استفاده زیاد و غیر اصولی از کلید های کیبورد رخ می‌دهد. 
در این حالت محکم فشار دادن دکمه های کیبورد، باعث شده اتصالات داخلی این کلید ها به همدیگر گره خورده و چنین اختلالی رخ دهد. چنانچه شدت خرابی در این نوع مشکل زیاد و گسترده باشد، بهتر است که صفحه کلید معیوب با یک نمونه سالم تعویض شود. 
 از جا در آمدن کلید های کیبورد، یکی از مشکلاتی است که معمولاً برای کاربرانی که از لپ تاپ های قدیمی به صورت طولانی مدت استفاده می نمایند رخ می‌دهد. همانطور که گفته شد، صفحه کلید لپ تاپ به دلیل دسترسی کاربران و تماس مستقیم با محیط پیرامون، همواره آسیب پذیر و بسیار حساس است. 
چنانچه به صورت طولانی مدت به استفاده غیر اصولی از کیبورد ادامه دهید، امکان از جا درآمدن کلید های آن وجود دارد. در این مورد می توان کلید مربوطه را در صورت ترمیم بخش های آسیب دیده تعمیر کرده و در صورت شدید بودن خرابی، به تعویض آن پرداخت. 
خرابی و عدم عملکرد دکمه های صفحه کلید به صورت ردیفی، از مشکلاتی است که می تواند از آسیب دیدگی جدی این بخش خبر دهد. در این حالت، به احتمال آب خوردگی و یا ورود مواد مضر و انباشت آلودگی در بخش معیوب، چنین مشکلی رخ داده است.
حتی ممکن است وارد شدن ضربات شدید و تحمیل فشار زیاد نیز چنین مشکلی را باعث شود. در جهت پیشگیری از بروز این نوع خرابی، توصیه می شود همواره مرتباً کیبورد و دیگر اجزای لپ‌ تاپ را از مواد مضر وارد شده و آلودگی‌های موجود پاکسازی نمایید. کارشناسان توصیه می‌کنند در جهت پیشگیری از تجمع و انباشته شدن آلودگی در بخش‌های داخلی لپ‌ تاپ و عواقب مخرب آن، هر سه ماه یک بار در جهت سرویس لپ تاپ خود اقدام نمایید. 
از کار افتادگی کیبورد از جمله مواردی است که می‌تواند در دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این قطعه ریشه داشته باشد. گاهی اوقات شما با عدم عملکرد کیبورد لپ تاپ خود مواجه هستید، در صورتی که هیچ یک از علائم خرابی سخت افزاری مشاهده نمی شود. در این شرایط به احتمال از کار افتادگی کیبورد، به دلیل بروز مشکلات نرم افزاری مختلف در این بخش رخ داده است. 
ممکن است به صورت ناخواسته کیبورد غیرفعال شده باشد که معمولاً جای نگرانی در این حالت نبوده و با اعمال چند گزینه ی ساده در بخش تنظیمات مربوطه، مشکل روی داده رفع می شود. البته در صورتیکه کیبورد دچار ضربات شدید و شکستگی های گسترده شده و یا مقدار زیادی از مایعات نیز به بخش‌های داخلی آن نفوذ کرده باشد، احتمال از کار افتادگی آن وجود دارد. 
در صورت رخداد چنین مواردی بهتر است به یکی از مراکز معتبر در این حوزه، مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، در جهت اعمال روش های صحیح عیب یابی و رفع مشکلات روی داده مراجعه نمایید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج، از حرفه ای ترین مراکز تعمیرات لپ تاپ کشور بوده که با توجه به تیم پیشرفته خود می‌ تواند خدمات بی نظیری را در زمینه تعمیر بخش های آسیب دیده سخت افزار و رفع اختلالات نرم افزاری ارائه نماید. از خدمات سخت افزاری لپ تاپ رایان می‌توان به تعمیر و تعویض قطعات مختلف مانند پاور، کارت گرافیک، مادربرد، کیبورد، ال سی دی و ارتقای حافظه رم، هارد و... اشاره داشت. 
تمامی این امور با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار آلات روز، به بهترین نحو ممکن توسط حرفه ای ترین کارشناسان انجام می شود. همچنین تمامی امور نرم افزاری اعم از نصب ویندوز در کرج، ویروس کشی سیستم، نصب نرم افزار های عمومی و تخصصی، ریکاوری اطلاعات هارد و رفع اختلالات رایج نظیر ایجاد ناهماهنگی در بخش‌های مختلف نرم افزار، ایجاد کرش های پی در پی، هنگ کردن مکرر سیستم، نمایش مداوم پیغام صفحه مرگ ویندوز و... به بهترین شیوه ممکن انجام شده و در اسرع وقت، در جهت رفاه شما کاربران انواع مدل ها و برند های لپ تاپ در کرج، توسط نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج انجام می شود.

نظرات

ندا امبری پاسخ
3/12/1400

یکی از رایج ترین خرابی ها در لپ تاپ خرابی کیبورد واختلال در عملکرد ان می باشد که ممکن است هم نرم افزاری باشد وهم مربوط به سخت افزاری باشد.

نکیسا پاسخ
3/12/1400

کیبورد ممکن است تحت تاثیر عواملی چون ضربه وفشار ونفوذ مایعات وگرد وغبارباعث اختلال وخرابی شود.

علیرضا پاسخ
3/12/1400

نشانه هایی که نشان دهنده خرابی کیبورد می باشد تایپ اشتباه حروف می باشد ویا از کار افتادن کلید های کیبورد می باشد.

توحید پاسخ
3/12/1400

درصورت هر اختلالاتی درعملکرد کیبوردقبل از هرکاری ابتدا باید کیبورد لپ تاپ را از نظر نرم افزاری چک کنیم.

نظر خود را اضافه کنید