نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ بیست و نه/دی

بررسی راهکارهای صحیح شارژ کردن لپ تاپ در نمایندگی کرج

شارژ کردن لپ تاپ

شارژ کردن لپ تاپ از جمله اقداماتی بوده که برخلاف اهمیت فراوان آن، رعایت راهکارهای موجود در انجام صحیح آن از سوی بسیاری از کاربران برند های مختلف لپ تاپ نادیده گرفته می شود. 
در صورتی که انجام صحیح این امر در روند استفاده از سیستم های لپ تاپ می تواند تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر باتری و حفظ سلامت آن داشته باشد. اما متاسفانه این موضوع از سوی بسیاری از کاربران کم اهمیت شمرده می شود. 
بدین ترتیب کارشناسان نمایندگی لپ تاپ در کرج نکات مهم در این زمینه که رعایت آنها می تواند در افزایش طول عمر لپ‌تاپ تاثیر گذار باشد را در این مطلب برای شما عزیزان جمع آوری کرده اند. 
شما میتوانید با مطالعه ادامه این مقاله و به کار بستن راهکارهای ارائه شده از وقوع و گسترش بسیاری از خرابی ها در باتری و دیگر بخش های سخت افزاری لپ تاپ خود پیشگیری نمایید. 

نحوه صحیح شارژ کردن لپ تاپ در نمایندگی تعمیر لپ تاپ کرج

شاید شما نیز مانند بسیاری از کاربران در استفاده از لپ‌تاپ خود همواره شارژ کردن این دستگاه را بسیار ساده و ابتدایی بشمارید. اما باید توجه داشته باشید که این کار از جمله اموری بوده که اعمال شیوه‌های صحیح آن می تواند به روند صحیح کارکرد لپ تاپ و سلامت باتری کمک کند. 
بسیاری از کاربران به دلیل عدم اطلاعات کافی در این حوزه با روشهای جا افتاده در میان عموم که اغلب اشتباه هستند به شارژ کردن لپ تاپ خود اقدام می کنند. این روشها معمولاً علاوه بر بروز آسیب های مخرب در باتری لپ تاپ، می تواند در عملکرد بخش های دیگر نیز اختلال ایجاد نماید. 
چرا که باتری بخش مهمی از لپ تاپ به شمار رفته و در کارکرد دیگر قسمت ها بسیار تاثیرگذار است. در ادامه اشتباهات رایج در شارژ کردن لپ تاپ و آسیب‌هایی که به سیستم وارد می‌آورد برای آگاهی شما عزیزان در این زمینه بیان شده و راهکارهای جایگزین و صحیح شارژ کردن باتری لپ‌تاپ نیز به خوبی شرح شده است. 

نحوه صحیح شارژ اولیه لپ تاپ

یکی از مواردی که در شارژ کردن یک لپ‌تاپ بسیار قابل اهمیت است، شارژ اولیه این دستگاه می باشد. مهمترین فاکتوری که در مورد شارژ اولیه لپ‌تاپ وجود دارد مسئله زمان است. شاید شما نیز پس از خریداری یک لپ‌تاپ نو در مورد این قضیه سوالاتی داشته باشید. 
معمولاً قابل بحث ترین سوالی که در این حالت برای کاربران ایجاد می‌شود، این است که یک لپ تاپ نو دربار اول به چه مقدار زمان برای شارژ احتیاج دارد. یکی از اشتباهاتی که در این زمینه میان کاربران لپ تاپ بسیار رایج است، افزایش بدون دلیل مقدار زمان شارژ باتری نسبت به تایم معمول این امر می باشد. 
این موضوع به صورت غلط میان اکثر کاربران رایج شده است و حتی برخی از متخصصان این حوزه به اشتباه توصیه دارند که باید لپ تاپ را در دفعه اول مقدار زمان بیشتری در شارژ نگه دارید. کارشناسان مقدار زمان مناسب برای شارژ اولیه لپ تاپ را ۸ الی ۱۲ ساعت در نظر گرفته اند. 
در صورتی که این موضوع از نظر علمی هرگز تایید نمی‌شود. باید بدانید وقتی که میزان شارژ باتری لپ تاپ به 100 رسیده و به اصطلاح باتری پر میشود، راه ورود جریان برق قطع شده و هر چقدر که شما باتری را در حالت شارژ نگه دارید، تغییری در وضعیت آن ایجاد نمی شود. بنابراین بهتر است که در زمانبندی شارژ اولیه لپ‌تاپ نیز مانند دفعات دیگر عمل کنید. 

خارج کردن باتری حین شارژ

یکی از مواردی که می‌تواند بسته به شرایط مختلف در جهت حفظ سلامت و طول عمر باتری مفید و مضر واقع شود، خارج ساختن این قطعه هنگام عملیات شارژ است. چنانچه حین کار با لپ‌تاپ درصد شارژ آن به 100 درصد برسد، نگه داشتن لپ تاپ در وضعیت شارژ هیچ ضرری برای دستگاه ندارد. 
چرا که در این حالت الکتریسیته از باتری قطع شده و به صورت مستقیم با ورود به پاور به روشن بودن لپ تاپ و انجام عملکرد آن کمک می کند. البته این شرایط هنگامی که شما مشغول به انجام یک پردازش سنگین و عملیات طولانی‌مدت هستید می تواند متفاوت باشد. در این حالت بهتر است برای جلوگیری از افزایش دمای لپ‌تاپ انرژی این دستگاه را به صورت مستقیم از باتری تامین نمایید. 

چگونگی اتصال شارژر لپ تاپ

دیگر مورد از نکاتی که هنگام شارژ کردن یک لپ‌تاپ باید به آن توجه داشت، نحوه اتصال آداپتور می باشد. در نگاه اول این موضوع بسیار سطحی و ساده به نظر می‌رسد و از نظر کاربران این امر به آموزش خاصی نیازمند است. 
اما باید بدانید که همین مسئله ظاهراً ابتدایی در صورت عدم رعایت نکات موجود می‌تواند برای شما دردسر ساز شود. اهمیت این امر از این جهت است که هنگامی که آداپتور از پیش متصل شده به لپ تاپ را به برق میزنید، الکتریسیته به همراه نوسانات مخرب خود به صورت ناگهانی به باتری وارد می شود. 
این موضوع می‌تواند در صورت تکرار آسیب دیدگی و ضعیف شدن باتری لپ تاپ را در پی داشته باشد. برای پیشگیری از این موضوع تنها کافی است به صورت عکس آن عمل کنید. یعنی ابتدا آداپتور را به پریز متصل کرده و پس از گذشت چند ثانیه آن را به لپ تاپ وصل کنید. در این حالت برق وارد شده به آداپتور از Ac به Dc تغییر وضعیت داده و نوسان آن گرفته می شود.
 
نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

نمایندگی لپ تاپ کرج، مجموعه ای بزرگ متشکل از یک تیم کاربلد و حرفه ای بوده که می تواند در حوزه تعمیرات انواع لپ تاپ و کامپیوتر خدمات با کیفیتی ارائه دهد. کرج رایان تمامی امور مربوطه از جمله تعمیر و تعویض قطعات مختلف سخت افزاری نظیر باتری، پاور، کیبورد ال سی دی و... را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. 
این مرکز دارای حرفه ای ترین کارشناسان موجود در این حوزه بوده و از امکانات به روز و پیشرفته بهره‌مند است. همچنین تمامی امور نرم افزاری مانند نصب و تعویض ویندوز، نصب آنتی ویروس اورجینال، نصب و راه اندازی نرم افزارهای عمومی و تخصصی، رفع اختلالات مختلف نرم افزاری چون بروز کرش های پی در پی، ویروسی شدن سیستم و دیگر مشکلات مربوطه در این بخش از انواع برند ها و مدل های لپ تاپ و کامپیوتر در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج به بهترین نحو ممکن انجام شده و در اسرع وقت ارائه میگردد

نظرات

نظر خود را اضافه کنید