بررسی انواع پورت های لپ تاپ و کاربرد آنها دو/فروردین

آشنایی با انواع پورت های لپ تاپ و کاربرد آنها در نمایندگی کرج

پورت های لپ تاپ

پورت ها بخش مهمی از هر لپ تاپ بوده که امکانات زیادی را برای کاربر فراهم می نمایند. این دریچه های انتقالی به صورت شکاف هایی با اشکال مختلف دایره، مستطیل و... در کنار بدنه لپ تاپ قرار گرفته اند. شما از طریق این قسمت می توانید با سیستم خود به لوازم جانبی مختلف اتصال یافته و به انجام بهتر و ساده تر امور خود بپردازید. 
همچنین می توانید از طریق پورت ها و کابل های مربوطه به دستگاه‌ های دیگر اتصال یابید و بین لپ تاپ و دیگر سیستم های الکترونیکی ارتباط برقرار نمایید. از این رو می‌توان گفت پورت ها امکانات زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند و همواره یکی از مهمترین و پرکاربردترین بخش‌های لپ‌ تاپ محسوب می‌شوند. 
اما با این حال بسیاری از کاربران با انواع پورت ها آشنایی لازم را نداشته و از کاربرد آنها نیز بی خبر هستند. آگاهی از نوع عملکرد و کاربرد پورت ها و همچنین چگونگی استفاده از این درگاه های انتقالی، می‌ تواند باعث شود بسیاری از کارها ساده‌تر و در زمانی سریع‌تر صورت گیرد. به همین دلیل بهتر است که در صورت عدم شناخت این ابزارهای کاربردی و نوع عملکرد و استفاده آن ها، با مطالعه مطالب مفید در این حوزه با این نوع از درگاه های انتقالی و امکانات فراوانی که در اختیار ما قرار می دهد آشنا شوید. 
در ادامه این مطلب انواع مختلف پورت های لپ تاپ همراه با چگونگی استفاده از آن و نوع کاربرد در جهت رفاه شما کاربران عزیز بیان شده است. شما میتوانید با مطالعه این مطلب مفید با انواع این درگاه های انتقالی آشنا شده و از این رو به بسیاری از امکانات موجود دسترسی یابید. 

جک 3.5 میلیمتری هدفون

این پورت در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی به ویژه لپ تاپ و سیستم های صوتی و حتی گوشی های موبایل ارائه شده است. پورت هدفون از سوی کاربران به ویژه کسانی که به پخش موسیقی، کتاب صوتی و دیگر فایل های صوتی علاقه مند هستند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از طریق این دریچه می‌توان به انواع هدفون های سیمی، سیستم های صوتی و... متصل شد. 
از این رو جک 3.5 میلیمتری هدفون از مهمترین و کاربردی ترین پورت های لپ تاپ محسوب می شود. شما از طریق این پورت میتوانید از پخش فایل های صوتی در اسپیکر های مختلف لذت برده و یا اینکه فایل های مورد نظر را در انواع هدفون های سیمی پخش و اجرا نمایید. 
در گذشته دو نوع از پورت هدفون در دستگاه‌ های لپ‌ تاپ ارائه می شد. یکی برای اتصال به میکروفون و دیگری که در جهت اتصال دستگاه به هدفون در نظر گرفته شده بود. اما امروزه این دو نوع از جک هدفون در یک پورت خلاصه شده و این نوع از درگاه های انتقالی تنها در یک نوع و یک شکل ارائه می‌شوند. 

پورت hdmi

این نوع از پورت های لپ تاپ که در بسیاری از دستگاه‌ های الکترونیکی دیگر نیز ارائه شده‌اند، از مهم‌ترین و رایج‌ترین درگاه های انتقالی به شمار می‌روند. پورت hdmi می تواند امکانات مختلف فراوانی را در اختیار کاربران قرار دهد. چنانچه می خواهید فایل های تصویری از جمله انواع ویدیوها و عکس‌ها و دیگر تصاویر مورد نظر را بدون هیچ افت کیفی و همراه با وضوح اولیه
به دستگاه‌های دیگر انتقال دهید، hdmi بهترین گزینه پیش رو است. 
در این حالت تصاویر از نظر کیفیت و حجم محدود نشده و با همین جزئیات ابتدایی انتقال داده می‌شوند. همچنین از طریق پورت hdmi می توان دیگر فایلها و اطلاعات موجود را بین لپ تاپ و دیگر دستگاه‌ های الکترونیکی انتقال داد. از این رو این دو نوع از دریچه های کنار بدنه لپ تاپ همواره از کاربردی ترین پورت های موجود شناخته می‌شوند. 
پورت hdmi را می‌توان در دستگاه‌های مختلفی نظیر تلویزیون، انواع مدل های لپ تاپ، کنسول های بازی، دستگاه DVD Player، سیستم های کامپیوتر، سیستم های صوتی تصویری، دوربین های حرفه ای و... مشاهده کرد. 

پورت usb

‏usb از دیگر پورت های کاربردی و مهم در لپ‌تاپ محسوب می‌شود. از طریق این دریچه انتقالی می توان انواع لوازم جانبی را به لپ تاپ متصل نمود. باید بدانید که اتصال فلش، ماوس و... از طریق پورت usb لپ تاپ صورت می‌گیرد. از این رو این پورت از مهمترین درگاه های انتقالی محسوب می‌شود. 
‏usb نه تنها در لپ‌تاپ، بلکه در دستگاه های دیگر نیز بسیار پر کاربرد می باشد. کاربرد این نوع از دریچه های انتقالی آنقدر گسترده بوده که معمولاً در هر دستگاهی که از این قابلیت برخوردار است، بیشتر از یک سوکت برای دسترسی به usb در نظر گرفته شده است. در سیستم‌ های لپ تاپ تعداد این پورت ها از ۲ تا ۴ عدد متغیر است. 
تعداد بیشتر پورت های usb نسبت به سایر پورت ها نشان دهنده ی کاربرد گسترده تر این درگاه انتقالی است. بنابراین بهتر است با مراقبت از این بخش از لپ‌تاپ خود، امکان استفاده از پورت usb و قابلیت های فراوان آن را برای خود فراهم نمایید. این پورت علاوه بر اتصال لوازم جانبی، می‌تواند بین لپ تاپ و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی به ویژه گوشی های موبایل ارتباط برقرار نموده و زمینه انتقال فایل‌ها و اطلاعات مختلف را فراهم نماید. 

رابط اترنت

این نوع از پورت ها تنها در جهت اتصال لپ تاپ به مودم های سیمی در نظر گرفته شده است. از طریق اترنت می توانید توسط کابل مربوطه به مودم مورد نظر وصل شده و از امکانات فراوان شبکه گسترده اینترنت بهره مند شوید. البته این نوع از پورت ها در عموم لپ‌ تاپ‌ ها رایج نبوده و بیشتر در لپ تاپ هایی ارائه شده است که در امور تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در هر صورت چنانچه لپ‌ تاپ شما از پورت اترنت برخوردار باشد، به وسیله آن می توانید به مودم های سیمی متصل شده و از امکانات مختلف اینترنت استفاده نمایید. 

نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ کرج، یک مجموعه بزرگ و عالی در زمینه تعمیر انواع مدل ها و برند های لپ تاپ بوده که می تواند امکانات فراوانی را با بهترین کیفیت ممکن در اختیار شما کاربران برند های مختلف لپ تاپ در کرج قرار دهد. شما می توانید در صورت بروز هر یک از مشکلات ممکن به مرکز تعمیرات لپ تاپ رایان مراجعه نمایید. 
تمامی خدمات سخت افزاری نظیر تعمیر و تعویض قطعات مختلف مانند پاور، کارت گرافیک، فلت، کیبورد، ال سی دی و... در این مرکز به دست حرفه ای ترین کارشناسان و استفاده از ابزار آلات و دستگاه های پیشرفته انجام می شود. 
همچنین تمامی امور نرم افزاری نظیر نصب ویندوز در کرج، نصب و راه اندازی آنتی ویروس معتبر، ریکاوری اطلاعات هارد، ویروس کشی سیستم و رفع اختلالات نرم افزاری نظیر کند شدن سرعت سیستم، کرش های پی در پی، هنگ کردن سیستم، نمایش پیغام صفحه آبی و... به بهترین شیوه های روز دنیا انجام شده و در سریع ترین زمان ممکن در جهت تامین رفاه شما کاربران گرامی در کرج ارائه می‌شود.

نظرات

ملینا دهقان پاسخ
3/12/1400

پورت ها مهم ترین و پرکاربردترین بخش لپ تاپ می باشندکه باعث اتصال لوازم جانبی مختلف به لپ تاپ می شود

مهدی پاسخ
3/12/1400

از رایج ترین وپرکاربردترین پورت های یک لپ تاپ hdmiمی باشدکه امکانات مختلفی را در اختیار کاربران می گذارد از جمله دیدن عکس وفیلم

محمد میردامادی پاسخ
3/12/1400

از قدیمی ترین ورایج ترین پورت ها می توان به پورت usb اشاره کردکه می توان انواع لوازم جانبی را به لپ تاپ متصل کرد.

مونا عزیزی پاسخ
3/12/1400

یکی دیگر از پورت ها رابط اترنت می باشدکه بیشتر در لپ تاپ های تجاری وجود داردوباعث اتصال لپ تاپ به مودم های سیمی می شودتا بتوانید به اینترنت متصل بشوید

کامران لطفی پاسخ
3/12/1400

در لپ تاپ ها تعداد پورت ها از 2تا 4 عدد متغیر می باشد.

کامران لطفی پاسخ
3/12/1400

در لپ تاپ ها تعداد پورت ها از 2تا 4 عدد متغیر می باشد.

نظر خود را اضافه کنید