علائم بارز ویروسی شدن لپ تاپ دو/مرداد

بررسی رایج ترین علائم ویروسی شدن لپ تاپ در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

ویروسی شدن لپ تاپ

ویروس ها و بدافزار ها از مهمترین عوامل مخرب خارجی دستگاه های دیجیتالی به شمار می روند. این فایل های مخرب پس از وارد شدن به لپ تاپ، می توانند بسیاری از اطلاعات آن را نابود کنند. البته این برنامه های مخرب با اهداف مختلفی از سوی برنامه نویسان طراحی و تولید می شوند.
گاهی هدف اصلی سودجویان از این کار، جاسوسی و سرقت اطلاعات یک مرکز، برای تخریب و یا حمله به آن است. در برخی موارد نیز برنامه نویسان، بد افزار هایی تولید کرده که از طریق آن بتوانند اطلاعات شخصی و مهم کاربران را سرقت کرده و از صاحبان آن ها باج گیری کنند.
البته معمولا بیشتر بد افزار ها با این هدف ساخته می شوند. به این برنامه های مخرب، باج افزار گفته می شود. عملکرد باج افزار ها به این صورت است که از طرق مختلف به رایانه ها وارد شده و پس از طی کردن مراحل مورد نیاز، فایل های مهم سیستم را می دزدند.
پس از سرقت فایل ها، کاربر متوجه می شود که اطلاعات مهم و ضروری خود را از دست داده و حاضر است برای بازگشت آن ها هر بهایی بپردازد. برنامه نویسان نیز به همین سبب برای بازگرداندن فایل های مهم کاربران، از آن ها مبالغی خواستار می شوند. 
البته باید توجه داشته باشید که سودجویان هرگز قابل اعتماد نبوده و پس از پرداخت هزینه های مورد نظر آن ها نیز، ممکن است فایل های مورد نظر را بازنگردانند. به همین خاطر بهترین کار پس از رو به رو شدن با این مشکل، کمک گرفتن از ماموران امنیت مربوطه است. 

ویروس ها از چه راه هایی وارد سیتم می شوند؟

برای اینکه بتوانید با ورود ویروس ها و بد افزار ها به سیستم خود جلوگیری کنید، باید ابتدا بدانید که این عوامل مخرب از چه طریقی به دستگاه شما راه پیدا می کنند. امروزه راه های زیادی برای ورود بدافزار ها به لپ تاپ وجود دارد و ممکن است در صورت هر گونه بی احتیاطی، کاربر موتجه وجود نرم افزار های مخرب در لپ تاپ خود شود.
در سراسر جهان، معمولا کسانی که از دستگاه های دیجیتال استفاده می کنند، با شبکه ی گسترده ی اینترنت نیز سروکار دارند. شبکه ی اینترنت بستری مناسب برای انتشار بدافزار ها و انواع ویروس هاست. این نرم افزار ها به صورت گسترده در شبکه ی اینترنت جهانی پخش شده اند و ممکن است با یک گشت و گذار ساده در اینترنت، وارد دستگاه شما شوند.
برای پیشگیری از آسیب های مخرب اینترنت، باید مراقبت های لازم را هنگام استفاده از آن در نظر بگیرید. با رعایت نکات مربوطه، دیگر ویروس ها و بدافزار ها نمی توانند از طریق اینترنت وارد لپ تاپ شما شوند. معمولا کلیک بر روی پنجره های نا آشنا و وارد شدن به سایت های نامعتبر، می تواند خطر انتقال ویروس به سیستم شما را داشته باشد. 
برای جلوگیری از آن، از کلیک کردن بر روی پنجره های نامعتبر پرهیز کرده و همیشه فایل های مورد نظر خود را از منابع و سایت های معتبر و رسمی دانلود نمایید. همچنین بک آپ گرفتن از فایل های مهم و ضروری در سیستمی دیگر، می تواند خیال شما را از این بابت راحت نماید.
علاوه بر آن، اتصال لوازم جانبی آلوده نیز می تواند شرایط انتقال ویروس ها و بد افزار ها به دستگاه شما را فراهم سازد. همواره پیش از اتصال فلش و یا دیگر دستگاه ها نظیر گوشی های موبایل به لپ تاپ خود، از سلامت و اعتبار کافی آن ها مطمئن شوید. با رعایت تمامی این نکات، امکان انتقال ویروس به لپ تاپ شما بسیار کم می شود.

علائم رایج ویروسی شدن لپ تاپ

ویروسی شدن لپ تاپ نیز مانند دیگر مشکلات این دستگاه نشانه هایی از خود بر جای می گذارد. ویروسی شدن لپ تاپ یک مشکل نرم افزاری است اما می تواند با عملکرد خود، قطعات سخت افزاری سیستم را نیز درگیر کند. یکی از علائم رایج وجود بدافزار در سیستم، خراب شدن فایل های مختلف و عدم اجرای آن انهاست. 
در صورتی که اخیرا یک نرم افزار نامطمئن بر روی سیستم نصب کرده و پس از آن با خراب شدن فایل ها و غیب شدن ناگهانی ان ها رو به رو شده اید، به احتمال برنامه ای که با گمان یک برنامه ی کاربردی بر روی سیستم خود نصب کردید، بدافزار است.
در واقع بد افزار ها در قالب برنامه های کاربردی ظاهر شده و در پشت پرده به تحقق اهداف شوم سودجویان می پردازند. هنگ کردن لپ تاپ هنگام انجام کار های ساده و کرش های بی دلیل سیستم، می تواند از ویروسی شدن لپ تاپ شما خبر داشته باشد. 
البته باید بدانید فریز شدن سیستم دلایل زیادی دارد و نمی توان بروز آن را تنها به ویروسی شدن لپ تاپ ربط داد. مشکلات مختلف سخت افزاری و نرم افزاری زیادی وجود دارند که در نهایت به هنگ کردن سیستم می انجامند. به همین دلیل هنگ کردن پی در پی لپ تاپ مشکلی است که کاربر معمولی نمی تواند به ریشه ی آن پی ببرد. 
به همین خاطر لپ تاپ مورد نظر باید به مراکز تعمیرات منتقل شود تا کارشناسان حرفه ای، هر دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری سیستم را به خوبی بررسی کرده و پس از مشخص شدن مشکل، در جهت برطرف ساختن آن اقدام نمایند. 
البته اگر پس از نصب یک نرم افزار که از اعتبار کافی آن مطمئن نیستید، هنگ کردن غیر عادی لپ تاپ خود را شاهد بودید، به احتمال این مشکل به دلیل نصب شدن یک بدافزار و عملکرد مخرب آن بر روی سیستم رخ داده است. به همین دلیل است که کارشناسان توصیه می کنند پیش از نصب هر نرم افزار، از معتبر و کاربردی بودن آن مطمئن شده و هر فایلی را بر روی لپ تاپ خود نصب نکنید.

راهکار های پیشگیری از ویروسی شدن لپ تاپ و راه مقابله با آن

بهترین کار پس از اینکه متوجه می شوید دستگاه شما ویروسی شده، این است که یک نرم افزار آنتی ویروس معتبر بر روی سیستم نصب کنید تا با عوارض مخرب آن مبارزه کرده و فایل های مضر را از سیستم شما حذف نماید. در واقع کار اصلی برنامه های ویروس یاب همین است. 
با نصب یک آنتی ویروس اورجینال و کاربردی، می توانید از ورود باج افزار ها و دیگر برنامه ها و فایل های مخرب به لپ تاپ خود و وقوع آسیب های ناشی از آن ها در سیستم جلوگیری کنید. علاوه بر نصب آنتی ویروس معتبر، آپدیت مرتب آن نیز در پیشگیری از ویروسی شدن سیستم مهم است. 
در واقع پس از نصب یک آنتی ویروس، آن برنامه نهایتا، ویروس هایی که پیش از زمان تولید برنامه وارد شده اند را شناسایی می کند. روزانه هزاران ویروس و بد افزار جدید از سوی سودجویان پخش می شوند. به همین ترتیب لازم است هر چند روز یک بار، آنتی ویروس را به روز رسانی کرده تا لپ تاپ شما در دام ویروس های جدید نیفتد.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج

نصب ویندوز در کرج، از جمله اقدامات مرکز نمایندگی لپ تاپ می باشد. این مرکز با برخورداری از امکانات تکمیلی، می تواند خدمات مورد نظر کاربران، از جمله نصب ویندوز و برنامه های عمومی و تخصصی، ویروس کشی سیستم و نصب آنتی ویروس معتبر و... را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. 
همچنین تمامی امور سخت افزاری نظیر تعمیر و تعویض پاور، کارت گرافیک، ال سی دی، کابل فلت، کیبورد و... در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج، توسط کارشناسانی خبره و با تجربه و با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات انجام شده و در اسرع وقت در اختیار کاربران انواع مدل ها و برند های مختلف لپ تاپ در کرج، قرار می گیرد.

نظرات

علی اکبری پاسخ
3/12/1400

,ویروس ها وبدافزارها از مهم ترین عواملی هستندکه می تواند به سیستم اسیب برسد وباعث نابودی اطلاعات شود

امیدپرویزی پاسخ
3/12/1400

ویروسی شدن لپ تاپ یک مشکل نرم افزاری است وممکن است قطعات سخت افزاری دیگر هم درگیر کند ودچار اختلال شود.

امیرذبیحی پاسخ
3/12/1400

برای جلوگیری از ویروسی شدن لپ تاپ حتما بهتر است یک انتی ویروس اورجینال ومعتبرومطمئن نصب نمایید.

ملیکا زارع پاسخ
3/12/1400

ویروس ها باعث هنگ کردن سیستم وکندشدن سیستم می شوند وعملکردسیستم را دچار اختلال می کند

نظر خود را اضافه کنید