اصلی ترین علل خرابی کیبورد لپ تاپ دو/فروردین

بررسی علل اصلی خرابی کیبورد لپ تاپ در نمایندگی کرج

خرابی کیبورد لپ تاپ

کیبورد یا همان صفحه کلید، از مهمترین قطعات سخت افزاری و راه‌های ارتباطی لپ تاپ به شمار می رود. از طریق کلید های کیبورد می توان اطلاعات مورد نظر را به رایانه وارد نمود. از این رو صفحه کلید همواره از اصلی ترین قطعات لپ تاپ محسوب می شود. خرابی این قطعه می تواند دسترسی به بسیاری از امکانات را برای کاربر محدود نماید. به همین دلیل همواره توصیه می شود مراقبت از بخش های مختلف لپ تاپ به ویژه کیبورد را جدی بگیرید. 
صفحه‌کلید به دلیل دسترسی آسان کاربر و ارتباط مستقیم با محیط بیرون بسیار آسیب پذیر می باشد و ممکن است در اثر عوامل مختلف خارجی دچار خرابی و از کار افتادگی شود. البته از کار افتادگی کیبورد و نقص عملکرد آن تنها به مشکلات سخت افزاری مربوط نبوده و ممکن است در اثر اختلالات مختلف نرم افزاری نیز چنین مشکلی رخ دهد. به همین علت مشکلات مربوط به کیبورد باید به صورت حرفه‌ای بررسی و عیب یابی شود. در ادامه علل مختلف خرابی و از کار افتادگی کیبورد و چگونگی نقص عملکرد آن برای شما کاربران عزیز بیان شده است. 

علل خرابی و از کار افتادگی کیبورد لپ تاپ

همانطور که در قسمت قبل گفته شد، کیبورد به دلیل دسترسی کاربران و تماس مستقیم با محیط اطراف بسیار آسیب پذیر می باشد. یکی از مواردی که می تواند خرابی شدید و گسترده کلید های کیبورد و در صورت تشدید از کار افتادگی آن را باعث شود، آب خوردگی این قطعه است. همانطور که می دانید تمامی قطعات الکترونیکی در برابر مایعات بسیار حساس و آسیب پذیر هستند. کیبورد نیز از این موضوع مستثنی نبوده و در برابر آب خوردگی بسیار آسیب پذیر می باشد. 
به همین علت توصیه می شود همواره لپ تاپ را در محلی مناسب و به دور از احتمال ورود مایعات به بخش‌ های داخلی آن نگهداری نمایید. ورود مایعات از میان درز کلید ها به بخش‌ های داخلی می‌ تواند به طور کلی عملکرد دکمه های کیبورد را مختل کرده و از کار افتادگی آنها را باعث شود. بنابراین بهتر است راهکارهای مربوطه در این مورد را جدی گرفته و با رعایت آنها از آب خوردگی و خرابی صفحه کلید لپ تاپ خود پیشگیری نمایید. 
دیگر مورد سخت افزاری که می تواند خرابی، شکستگی و عدم کارکرد کیبورد و دیگر اعضای لپ تاپ را در پی داشته باشد، وارد شدن ضربه و تحمیل فشار زیاد است. ضربه خوردن لپ‌ تاپ بسته به شدت ضربه وارد شده شکستگی و ترک خوردگی اجزای مختلف را باعث می شود. معمولاً در این حالت قطعاتی که در دسترس قرار داشته و با محیط بیرون تماس دارند، بیشتر مورد خرابی قرار می گیرند. 
مثلاً تاچ پد، کیبورد، ال سی دی و... با محیط بیرون تماس داشته و در صورت وارد شدن ضربه شدید خرابی های موجود بیشتر خواهد بود. از این رو بهتر است همواره لپ‌ تاپ را در محلی امن و به دور از ارتفاع، فشار و... نگهداری نمایید. البته باید توجه داشته باشید که خرابی و از کار افتادگی کیبورد تنها مربوط به مشکلات سخت افزاری نبوده و ممکن است این نوع اختلالات به دلیل خرابی بخش های مختلف نرم افزاری نیز رخ دهد. 
بنابراین چنانچه بدون هیچ دلیل و نبود هیچ کدام از یک مشکلات سخت افزاری خرابی و عدم کارکرد کیبورد را شاهد بودید، می توانید در جهت عیب یابی دقیق، به مراکز معتبر در این حوزه مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. چرا که در این حالت به احتمال مشکل روی داده در بخش کیبورد لپ تاپ به دلیل ایجاد اختلال در بخش های مختلف نرم افزاری رخ داده است. 

علائم رایج خرابی کیبورد لپ تاپ

خرابی کیبورد می تواند با نشانه های مختلفی بروز پیدا نماید. گاهی اوقات ممکن است با عدم کارکرد یک دکمه از صفحه کلید لپ تاپ خود مواجه شوید. در این حالت به احتمالی مشکل سخت افزاری عدم عملکرد این کلید را باعث شده است. چنانچه در روزهای اخیر لپ تاپ و یا صفحه کلید آن دچار آب خوردگی، ضرب‌دیدگی، شکستگی وارد شدن ضربه و... شده باشد، به احتمال عدم عملکرد برخی از دکمه های آن به همین علت صورت گرفته است. در این شرایط شما می توانید در جهت رفع مشکل و تعمیر یا تعویض کلید معیوب به مراکز معتبر در این حوزه نظیر نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. 
گاهی اوقات شما نشانه یا حروفی را بر روی صفحه کلید فشار می دهید و متوجه می شوید که چیزی غیر از حروف مورد نظر به سیستم وارد شده و در صفحه نمایشگر به نمایش در آمده است. در این حالت به احتمال در قسمت‌ های داخلی کیبورد، اتصالات کلیدهای این دکمه به همدیگر گره خورده اند. این وضعیت معمولاً به دلیل استفاده زیاد و غیر اصولی از دو کلید مربوطه رخ می‌دهد. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود از تحمیل فشار زیاد به کلیدهای کیبورد حین استفاده از آن ها پرهیز نمایید. شما می توانید در جهت رفع این مشکل به مراکز تعمیرات مربوطه از جمله نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. 
یکی دیگر از مواردی که می تواند خبر از خرابی کیبورد و دکمه های آن داشته باشد، عدم کارکرد چند کلید به صورت ردیفی است. در این شرایط تعدادی از کلید های کیبورد به صورت ردیفی کار نمی‌کنند. به احتمال آب خوردگی، وارد شدن ضربه، ورود مواد مضری چون گرد و خاک و آشغال های ریز، مایعات مواد چسبنده و... باعث بروز چنین مشکلی شده است. 
در این حالت شما می توانید در جهت عیب یابی صحیح به مراکز تعمیرات مراجعه نمایید. در صورتی که ورود مواد مضر به بخش های داخلی ایجاد چنین اختلالاتی را سبب شده باشد، می توانید در جهت سرویس این قطعه و پاکسازی آلودگی ها از این بخش اقدام کنید. پس از اعمال این امور معمولاً مشکل روی داده رفع می شود. اما در صورتیکه عدم کارکرد کلید های کیبورد به دلیل آب خوردگی و وارد شدن ضربه صورت گرفته باشد، به احتمال مشکل روی داده با تعمیر رفتن شده و در جهت بازگرداندن سلامت به این بخش صفحه کلید معیوب باید با یک نمونه سالم مشابه تعویض شود. 
از کار افتادگی کیبورد و عدم کار کرد کلید های مربوطه، معمولاً به دلایل مختلف نرم افزاری صورت گرفته و امکان رخ دادن چنین مشکلی به دلیل خرابی های سخت افزاری تنها در صورت وارد شدن ضربات شدید و آب خوردگی گسترده ممکن است. از این رو بهتر است در صورت مواجه شدن با از کار افتادگی صفحه کلید لپ تاپ خود پیش از انجام هر اقدامی، موارد نرم افزاری مربوطه را چک نمایید. 
ممکن است کیبورد به دست خود کاربر به صورت ناخواسته و فشردن اتفاقی دکمه مربوطه غیرفعال شده باشد. در این حالت می توانید با فشردن دوباره کلید مربوط به فعال سازی کیبورد، مجدداً آن را فعال نمایید. در صورت نیاز به عیب یابی دقیق می توانید به مراکز معتبر در این زمینه مانند نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه کنید. 

تعمیر و تعویض کیبورد در نمایندگی لپ تاپ کرج

چنانچه با هر یک از مشکلات مربوط به خرابی و عدم عملکرد کیبورد لپ تاپ خود مواجه شدید، می توانید در جهت اعمال روشهای صحیح عیب یابی و رفع مشکل روی داده به بهترین نحو ممکن، به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در کرج مراجعه نمایید. این مرکز با توجه به برخورداری از پیشرفته‌ترین ابزار آلات و دستگاه های دنیا می‌تواند در جهت ارائه خدمات ای بی نظیر در زمینه تعمیر و تعویض قطعات سخت افزاری و رفع مشکلات نرم افزاری انواع برند های لپ تاپ در کرج اقدام نمایید. 
تمامی امور نرم افزاری اعم از نصب ویندوز در کرج، ویروس کشی سیستم، نصب و راه اندازی آنتی ویروس اورجینال و معتبر، نصب انواع نرم افزارهای عمومی و تخصصی، ریکاوری اطلاعات هارد، رفع مشکلات نرم افزاری شایع نظیر کرش های پی در پی سیستم، هنگ کردن مکرر سیستم، کند شدن سرعت سیستم، نمایش مداوم صفحه آبی مرگ ویندوز و... به بهترین نحو ممکن و در اسرع وقت توسط کارشناسان ماهر نمایندگی تعمیرات انواع مدل ها و برند های لپ تاپ در کرج در جهت رفاه شما کاربران گرامی صورت می گیرد.

 

نظرات

علی اکبری پاسخ
3/12/1400

از مهم ترین قطعات سخت افزاری لپ تاپ کیبورد یا همان صفحه کلید که می توانید اطلاعات را ازاین طریق وارد رایانه نمایید.

امیدپرویزی پاسخ
3/12/1400

یکی از دلایل خرابی کیبورد هم مانند سایرقطعات الکترونیکی اب خوردگی و نفوذ مایعات می باشد .

امیرذبیحی پاسخ
3/12/1400

یکی دیگر از دلایلی که باعث خرابی کیبورد می شودفشارو ضربه زیاد می باشد پس باید مراقب باشیم

ملیکا زارع پاسخ
3/12/1400

اختلال درعملکرد کیبوردوخرابی ان ممکن است هم مربوط به مشکلات سخت افزاری وهم به مشکلات نرم افزاری مربوط باشد.

میترا نظری پاسخ
3/12/1400

همیشه قبل از اینکه کیبورد را از نظر سخت افزاری بررسی کنیدابتدا ان را از نظر نرم افزاری بررسی نمایید شاید با فشردن یک کلید باعث بهم خوردن تنظیمات ان وغیرفعال شدن ان شده باشید.

نظر خود را اضافه کنید